Od počátku naší činnosti se věnujeme vlastním investicím do nemovitostí všeho druhu. Zažili jsme růst i pád realitního trhu, a tak z vlastní zkušenosti víme na co se zaměřit a naopak na co si dát pozor. Investice do nemovitostí může být pojatá různými způsoby.

Jedním typem investice je nákup balíku nebo jednotlivých nemovitostí v developerském projektu. V tomto případě může být zúročení 5 – 8 % za rok. Výhodou novostaveb jsou podstatně nižší náklady na provoz, tzn. taky nižší náklady, které musíte z výnosu z nájmu zaplatit. Další výhodou je výše nájmu, který je mnohem vyšší než nájem např. panelového bytu. Např. u bytů 1+kk v developerském projektu je nájemné srovnatelné se starým bytem 2+1 nebo i 3+1 v panelovém domě. Pořizovací cena je srovnatelná a zisk se projeví primárně v nákladech, které musíte z výnosu z nájmu odevzdat. Nespornou výhodou u nákupu novostavby je také v osvobození od placení daně z nabytí nemovitosti ve výši 4% z kupní ceny, které se při nákupu starších nemovitostí nevyhnete.

Dalším typem investice do nemovitostí je pak nákup různých komerčních nemovitostí, areálů, krachujících podniků, či nemovitostí z insolvenčních řízení.

Volejte zdarma
800 400 600